Maxi Cotton İle Örgü

Maxi Cotton İle Örgü

3 dk okuma 

Maxi Cotton İplerle Örgü Yapmanın En İyi İpuçları

Maxi Cotton İplikler ile örmek o kadar da zor değil. İşlemi daha pürüzsüz hale getirmek için bazı ipuçları.

- İplik ağırlığınıza uygun bir iğne boyutu seçin

- Kamgarn ağırlıklı bir iplik için kullanacağınızdan bir veya iki beden daha küçük bir iğne boyutu kullanın.

- Döküm yaparken, kroşe zincir veya kablo döküm yöntemleri gibi uzun kuyruklu bir döküm yöntemi kullanın.

- Dikişleri örerken, ipliği kumaşın üstünden değil altından çektiğinizden emin olun.

- Gevşek örün, böylece dikişleriniz çok sıkı olmaz

- Dikişlerin kolay hareketi için keskin uçlu ve iyi gözlü iğneler kullanın.

- Sıralar halinde çalışırken işinizi bir masaya veya başka bir yere koyarak düz tutun

Uygun Ağırlığı Seçin

İpliğiniz için uygun ağırlığı seçmek, dikiş işleminde önemli bir adımdır. Ne diktiğinize ve kullandığınız kumaşa bağlı olacaktır. Bu makale, farklı iplik ağırlıklarını ve her bir ağırlığın ne zaman kullanıma uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Genel dikiş amaçları için en yaygın kullanılan iplik pamuk ipliğidir. Her türlü kumaş için kullanılabilir, ancak ipek veya yün ile kullanılmamalıdır, çünkü bu kumaşlarda kalıntı bırakabilir.

İpliğinize Uygun İğneler Kullanın

İğneler, dikişin önemli bir parçasıdır. Dikiş sürecini daha kolay ve daha verimli hale getirmeye yardımcı olan küçük ama önemli bir bileşendir.

Piyasada birçok iğne çeşidi vardır ancak ipliğiniz için doğru iğneyi kullanmak önemlidir. Aşağıda, ipliğinizle hangi iğne tipini kullanacağınızı seçmenize yardımcı olacak bir kılavuz bulunmaktadır.

Dikiş projeleri için en sık kullanılan iğneler şunlardır:

-Düz İğneler: Bunlar sivri uçludur ve hem kalın hem de ince iplikler için kullanılabilir. Düz iğneler çeşitli uzunluklarda ve boyutlarda gelir, bu nedenle projenizi satın almadan önce ölçmek en iyisidir. Bu iğne türü en iyi şekilde daha kalın ipliklerle kullanılır, çünkü diğer iğne türlerinden daha büyük bir göze sahiptirler, bu da daha kalın iplikleri kırmadan onlara sokmayı kolaylaştırır.

Pamuklu İplerle Ördüğünüzde veya Tığ Yaptığınızda Gerginliği ve Ölçüyü Bilin

Örgü, rahatlamanın ve kendinizle biraz zaman geçirmenin harika bir yoludur. Ayrıca sabrınızı ve dikkatiniz dağılmadan bir şeyler hakkında düşünmeyi öğrenmenize yardımcı olur.

Örgü şişlerinizdeki gerginlik, işinizin kalitesi için çok önemlidir. Gerginlik çok gevşekse, işinizde delikler oluşur ve çok sıkıysa ipliği koparırsınız. Bunu ölçmenin en iyi yolu, her bir elinizde birer tane olacak şekilde ipliğin her iki ucunu tutmak ve gergin olana, ancak sıkı veya gevşek olmayana kadar hafifçe çekerek ayırmaktır.

Maxi İplerle Örgü Yaparken Yuvarlak mı Düz İğne mi Olacağını Düşünün

Maksi ipliklerle örerken, tek örgü dikiş, çift örgü dikiş ve daha fazla ağırlık için yuvarlak veya düz iğneleri düşünün. Daha küçük ağırlık için düz iğneleri düşünün.

5. Uzun Maksi Pamuklu İplik Projelerinde Gevşek Uçlara Dikkat Edin (inç başına ilmek sayısı; gevşek uçlar)

Örgüde gevşek uçlara "yüzer" denir. Bir projeyi bitirirken gevşek uçlar can sıkıcı olabilir. Uçlarda dokuma veya dikiş yerlerine engel olabilirler.

Gevşek uçları görmek her zaman kolay değildir. Ancak projeniz üzerinde çalışırken onlara göz kulak olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var:

- Çalışmanızda gevşek iplikler olup olmadığını periyodik olarak kontrol edin ve çok uzun görünüyorlarsa bunları kesin - İplikteki, işinizin yanlış tarafında gizlenmiş olabilecek fazladan ilmeklere dikkat edin - Yanlışlıkla yeni bir ilmek oluşturmadığınızı kontrol edin bir sıradan diğerine bir dikişle - Dikişlerinizin çok sıkı olmadığını ve birbirini çekmediğini kontrol edin

 

Therapyyarn ile iş birliği yapabileceğinizi veya Therapyyarn ürünlerini satın alıp kendi projenizi başlatabileceğinizi biliyor muydunuz, peki daha ne bekliyorsunuz? İmzalı ürünümüz Pasaklı ip ile bugün harika şeyler örmeye başlayın.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.