Örgü Çanta Nasıl Yapılır

Örgü Çanta Nasıl Yapılır

Çanta Örmek İçin Adım Adım Kılavuz

5 dakika

Bu yazımızda adım adım basit bir rehberle örgü çanta nasıl yapılır onu tartışacağız.

Örme bir çanta yapmak istiyorsanız, aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

1. En az örgü çantanızın istenilen boyutu kadar geniş ve uzun bir kumaş parçası.

2. Bir dikiş makinesi veya iğne ve iplik.

3. Kumaş parçalarını kesmek ve kumaş üzerindeki çizgileri işaretlemek için makas veya maket bıçağı.

4. Kumaş parçalarını birbirine dikmeden önce birbirine tutturmak için düz iğneler; bunlar isteğe bağlıdır, ancak parçaları birlikte dikerken dikişleri hizalamada ve bunları birlikte dikerken yerinde tutmada yardımcı olabilir.

5. Makinenize uygun dikiş makinesi iğneleri

Bu Yazıda Çanta Örmeyi Öğreneceksiniz

Bu yazıda çanta örmeyi öğreneceksiniz. Çok kolay bir projedir ve evde sahip olduğunuz herhangi bir ipliği kullanabilirsiniz. Proje için bir şey almanıza gerek yok, sadece iğnelerinizi alın ve örmeye başlayın!

Kurnazsanız ve biraz zamanınız varsa, işte bir çanta nasıl örülür.

Bu Proje İçin İhtiyacınız Olan Şeyler

Bu proje için aşağıdaki şeyler gereklidir:

- İnternet erişimi olan bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar

- Bir internet tarayıcısı (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Apple Safari)

- Bir not defteri veya kelime işlemci programı (Microsoft Word, Google Docs)

- WebVR'yi destekleyen bir web tarayıcı uzantısı

- Bir VR başlığı ve hareket kontrolörleri

 

Örgü Çantalarınız İçin Nasıl Döküm Yapılır?

Örme, bir tekstil kumaşı oluşturmak için ipliğin kullanıldığı bir tekstil üretim şeklidir. Örgü, şapka, kazak ve çorap gibi giysi yapımında sıklıkla kullanılan esnek, sıcak ve dayanıklı kumaşlar üretir.

Örgü çantalarınız için giymenin birçok farklı yolu var. Bir yol, uzun kuyruklu dökme yöntemini kullanmaktır. Bu yöntem düzgün bir kenar oluşturacaktır ve yapılması kolaydır.

 

Örgü Çantanızın Altı Nasıl Yapılır?

Örgü, kendi el yapımı ürünlerinizi yaratmanın harika bir yoludur. Giysilerden ev aksesuarlarına kadar her şeyi örebilirsiniz. Örgü çantalar, yürüyüşe çıkmayı veya açık havanın tadını çıkarmayı seven birçok kişi için popüler bir seçenektir.

Torbanın alt kısmı, zemin ile temas halinde olacağı ve eşyalarınızın kirlenmesini önleyeceği için en önemli parçalardan biridir. Yapabileceğiniz en iyi şey, ilmek sayınızın eşit olduğundan emin olmaktır, böylece ilmeklerinizi azalttığınızda deliği kapatacak kadar ilmek kalır.

Örgü çantanın alt kısmı en önemli kısımlardan biridir. Tüm olasılıkların ve sonların bir araya getirildiği ve onları yoldan uzak tuttuğu yerdir. İplik azaldıkça ve eklemeniz gerektiğinden, içindeki her şeyi kazmanıza gerek kalmadan çantanızın dibine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu tür örerken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları da bulacaksınız.

Örgü Çantanızın Önü Nasıl Yapılır?

Örgü çantalar, örgü projelerinizi yanınızda taşımanın harika bir yoludur. Proje çantası olarak kullanabileceğiniz gibi portatif örgü takımı olarakta kullanabilirsiniz.

Kendi örgü çantanızı yapma adımları basittir:

Örgüde, çantanın ön tarafı üzerinde çalıştığınız tarafın karşısındadır.

Örgü Çantanızın Arkası Nasıl Yapılır?

Örgü çantanızın arkası en önemli kısımdır çünkü insanların örgünüze baktıklarında göreceği ilk kısım olacaktır.

Sırt kısmı da tamamlanması en zor kısım olabilir, ama öyle olması gerekmiyor.

Dikiş becerilerinize güvenmiyorsanız, örgü çantanız için güzel ve sağlam bir sırt yapmak için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Kumaş tutkalı kullanabilir veya ara yüzey üzerine dikebilir, hatta önceden yapılmış arka kapağı olan bir örgü çanta satın alabilirsiniz.

Örgü Çantalarınız İçin Sonuç ve Son Rötuşlar

Örgü projenizin sonucu, örgü çantalarınızın profesyonel ve iyi yapılmış görünmesini sağlayacak son rötuşlardır.

Güzel bir örgü parçası yapmak için kullanabileceğiniz birçok farklı son rötuş türü vardır, ancak bu yazıda en yaygın üçüne odaklanacağız: dikiş, kenar ve süslemeler.

Dikişler, örme kumaşınızı kapatmak için kullanılır. Tipik olarak, çalışan bir dikiş veya dikiş makinesi ile iki kenar dikilerek yapılırlar. Dikiş, dışarıdan görünmeyecek şekilde torbanın iç kısmına yerleştirilmelidir.

Kenar, bir kenarın etrafındaki veya kumaştaki bir açıklık boyunca dekoratif bir kenarlıktır. Tığ işi dikişler, nakış dikişleri veya kayma dikiş tığ işi gibi diğer dekoratif dikişlerle yapılabilir.

Therapyyarn ile iş birliği yapabileceğinizi veya Therapyyarn ürünlerini satın alıp kendi projenizi başlatabileceğinizi biliyor muydunuz, peki daha ne bekliyorsunuz? İmzalı ürünümüz Pasaklı ip ile bugün harika şeyler örmeye başlayın.

 

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.